Certifikáty a licence

Společnost AVEX byla 8.12.2000 certifikovaná dle mezinárodní normy EN ISO 9001: 1994 společností RWTÜV v oboru strojírenská a zámečnická výroba.
Z důvodu přechodu na novou normu ČSN EN ISO 9001: 2001 přebudovala firma v roce 2003 i svůj systém kvality a v roce 2005 jsme rozšířili certifikaci o certifikaci procesu svařování dle ČSN EN ISO 3834-2:2006 (Vyšší požadavky na kvalitu) a dále jsme získali malý průkaz způsobilosti s rozšířením dle normy DIN 18800-7.
U svářečů klademe důraz na kvalifikaci dle EN 287-1 a EN 1418.
Současný předmět certifikace QMS podle ČSN EN ISO 9001:2009 ve spojení s ČSN EN ISO 3834-2:2006 je Návrh a výroba svařovaných ocelových konstrukcí, skladových systémů a podpěrných konstrukcí solárních systémů.
Kvalita je ve firmě považována za prioritní prvek a je kladena na první místo při veškerých aktivitách. Celé vedení společnosti plně podporuje zavedený QMS, jako i stálé a nekompromisní dodržování požadavků právních předpisů. Je si zároveň vědomo jeho důležitosti pro dosahování stabilní kvality našich výrobků a služeb, udržování okruhu stálých zákazníků a získávání nových.
Vstup do certifikačního procesu byl zprvu veden snahou získat výhodu před konkurenčními firmami. Jak se později se ukázalo, potvrzení kvality není odběratelskými firmami pouze oceňováno, ale většina odběratelů si doložení kvality certifikátem klade jako podmínku dodávky našich výrobků.
Ačkoli je pro nás kvalita na prvním místě nezapomínáme ani na životní prostředí. Naším novým cílem je proto skloubit kvalitu s pozitivním vlivem na environment. V brzké době proběhne v naší firmě certifikační audit podle ČSN EN ISO 14001:2005. Věříme, že jeho úspěšné absolvování budeme moci za pár týdnů oznámit umístěním certifikátu.
V září 2013 jsme se zapojili do projektu firmy Rema "Zelená firma" a Ekokom "Zodpovědná firma". Projekt "Zelená firma" se týká sběru vyřazeného elektrozařízení a baterií, kdy nám byl do firmy umístěn sběrný box, který bude firma Rema pravidelně vyvážet. Projekt "Zodpovědná firma" se týká třídění odpadu. Naši zaměstnanci absolvovali školení na tuto problematiku lektorem, zdarma poskytnutého firmou Ekokom.

 

 

Jdi nahoru